Достапни линкови

Германија европски шампион за фудбалери до 21 година


Младата фудбалска репрезентација на Германија до 21 година стана нов шампион на Европа откако синоќа во Малме во финалето ја победи Англија со 4:0. Ова за Германија е прва титула, а последен пат во финалето играше во 1982 година.
XS
SM
MD
LG