Достапни линкови

Измамникот од Вол Стрит осуден на 150 години затвор


Берни Мендоф, човекот кој призна дека со години водел пирамидална измама на Вол Стрит е осуден на 150 години затвор. Измамникот од своите клиенти украл 65 милијарди американски долари.
XS
SM
MD
LG