Достапни линкови

Набљудувачите на ОБСЕ забележале изборни нерегуларности во Албанија


ОБСЕ соопшти дека е забележан напредок на изборите во Албанија кои се одржаа во неделата. Во соопштението на европската организација се додава дека набљудувачите забележале и нерегуларности во гласачкиот процес. На парламентарните избори во Албанија, според излезните анкети, во водство е владејачката Демократска Партија на премиерот Сали Бериша, пред Социјалистите на Еди Рама.
XS
SM
MD
LG