Достапни линкови

Деветмина полицајци убиени во Авганистан


Деветмина полицајци се убиени во пресрелка во градот Кандахар во јужниот дел на Авганистан. Полицијата соопшти дека престрелката настанала откако група авганистански војници упаднале во канцеларијата на јавниот обвинител и ослободиле за сега неименуван затвореник. Портпарол на Министерството за внатрешни работи изјави дека денеска било предвидено затвореникот да се појави на суд.
XS
SM
MD
LG