Достапни линкови

Руски масовни воени вежби во северен Кавказ


Русија денеска започна големи воени вежби во Северен Кавказ. Според официјални претставници, учествуваат над 8 ипол илјади војници, со околу 200 тенкови, 100 артилериски единици, како и неколку воени бродови.
XS
SM
MD
LG