Достапни линкови

Шимон Перез во посета на КазахстанИзраелскиот претседател Шимон Перез денеска ќе доптаува во официјална посета на Казахстан. Претходно Перез беше во Азербејџан каде што имаше средба со претседателот Илхам Алиев. Беа потпишани серија договори за унапредување на меѓусебната соработка. Заедно со него се 60-тина официјални претставници и бизнисмени.
XS
SM
MD
LG