Достапни линкови

Иран ослободи 5-мина од уапсените вработени во Британската Амбасада


Иран соопшти дека 5-ца од 9-мината уапсени локални вработени во Британската Амбасада во Техеран, денеска биле ослободени. Портпарол на министерството за надворешни работи изјави дека против другите 4-ца се води истрага. Вработените во амбасадата беа уапсени под обвинение дека се вмешани во уличните протести. Официјален Лондон ги отфрли таквите обвинувања.
XS
SM
MD
LG