Достапни линкови

Бразилците први, Кака најдобар


Фудбалерите на Бразил го освоија Купот на конфедерации, откако во Јоханесбург ја совладаа селекцијата на САД со 3:2. Со тоа Бразил ја одбрани титулата освоена во 2005-та во Германија. За најдобар фудбалер на турнирот е прогласен Бразилецот Кака. Третото место го освои Шпанија, по победата над домаќинот Јужноафриканската Република со 3:2 по продолженијата.
XS
SM
MD
LG