Достапни линкови

Прогноза за времето- сеуште нестабилно


Времето денеска ќе биде променливо и нестабилно. Во претпладневните часови ќе има сонце, а попладне пороен дожд и грмежи, при што локално ќе има услови за појава на невреме. Температурата ќе се движи од 22 до 30 степени. Во Скопје температурата ќе достигне до 28 степени.
XS
SM
MD
LG