Достапни линкови

Антонио Милошоски не се сретна со Дора Бакојани на Крф


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски не се сретна со грчката колешка Дора Бакојани на маргините на неформалниот состанок на ОБСЕ. Во изјава за медиумите Милошоски потврди дека имал билатерални средби со колеги од Велика Британија, Шведска, Холандија, Финска и Белгија. Бакојани, одговарајќи на прашање на македонските новинари кои го следат состанокот на Крф, рече дека сакала да се сретне со Милошоски, но имала набиена агенда.
XS
SM
MD
LG