Достапни линкови

Петмина загинати во Дагестан


Четворица милитанти и еден војник загинаа во воена операција во регионот Дагестан во јужниот дел на Русија. Регионалното министерство за внатрешни работи денеска соопшти дека милитантите загинале при напад на вооружените сили во шума близу градот Макачкала. Во изминатиов период во Дагестан зачестија судирите меѓу воените сили и бунтовниците.
XS
SM
MD
LG