Достапни линкови

ЕУ сака да ги продолжи разговорите со Иран за нуклеарната програма


Високиот претставник на Европската Унија Хавиер Солана денеска изрази надеж дека разговорите за иранската нуклеарна програма ќе продолжат и покрај немирите во Техеран по претседателските избори кои се одржаа пред речиси две недели. На неформалниот состанок на ОБСЕ кој се одржува на грчкиот остров Крф, Солана посочи дека Европската Унија би сакала брзо да ги продолжи мултилатералните разговори со Иран.
XS
SM
MD
LG