Достапни линкови

Преполовен увозот на македонски производи во Србија


Стоковата размена меѓу Србија и Македонија во првите четири месеци од годинава бележи пад од околу 37 отсто, покажуваат податоците на Стопанската комора на Србија. Како што објави агенцијата Танјуг, извозот во Македонија изнесува 118 милиони долари, или 26 отсто помалку отколку во истиот период лани, а увозот е преполовен.
XS
SM
MD
LG