Достапни линкови

Претседателот на Израел во официјална посета на Азербејџан и Казакстан


Претседателот на Израел денеска патува во официјална посета на Азербејџан и Казакстан. За време на четиридневната посета претседателот Шимон Перес ќе одржи разговори со властите во двете земји за подобрување на економската соработка. Во среда Перес ќе има обраќање пред претставници од муслиманските и арапските земји на меѓународна конференција во Казакстан.
XS
SM
MD
LG