Достапни линкови

Нови случаи на свински грип во Србија


Во Србија во текот на ноќта се потврдени уште пет нови случаи инфицирани со вирусот на новиот грип од типот А, попознат како свински грип. Меѓу заболените четири случаи се лица кои допатувале во земјата, а еден пациент се заразил од веќе заболен. Досега во Србија се регистрирани вкупно десет заболени лица.
XS
SM
MD
LG