Достапни линкови

НАТО и Русија ќе ја продолжат соработката


НАТО и Русија се согласија да ја продолжат воената соработка, изјави генералниот секретар на Алијансата Јап де Хоп Схефер. Договорот е постигнат по средбата на Министерот за надворешни работи на Русија Сергеи Лавров со претставници од земјите членки на НАТО. Средбата се одржа вчера на грчкиот остров Крф. Станува збор на прв состанок на руските власти со членките на Алијансата по минатогодишната руска офанзива на Грузија.
XS
SM
MD
LG