Достапни линкови

Севернокорејски закани за јапонски авиони


Официјален Понгјанг предупреди дека ќе ги собори јапонските авиони кои наводно прелетуваат низ севернокорејскиот воздупен простор. Властите на Северна Кореа тврдат дека регистрирале јапонски авиони како ја снимаат територијата на земјата. Во меѓувреме расте меѓународната загриженост за нови нуклеарни тестови на севернокорејските власти.
XS
SM
MD
LG