Достапни линкови

Македонците во Албанија утре во трка за пратенички мандат


Партијата на Македоницте, Македонска алијанса за европска интеграцја, со синоќешниот митинг во Пустец, ја заокружи предизборната кампања, за утрешните парламентарни избори. По учеството на локаланите избори и освоеното градоначалничко место во Пустец, партијата првпат учествува на парламентарни избори во Албанија по четири години постоење. Како што јави дописникот на МИА од Тирана, претседателот на партијата, и актуелен градоначалник на Пустец се надеваат најмалку на едно патеничко место.
XS
SM
MD
LG