Достапни линкови

Авганистанскиот Претседател ги повика талибанците да гласаат


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи ги повика талибанците да гласаат на претстојните претседателски избори, апелирајки да не ги напаѓаат гласачките места. На денешната прес конференција Карзаи рече дека би сакал да ги види милитантите „како се враќаат дома и излегуваат на гласање“
XS
SM
MD
LG