Достапни линкови

Денеска разговори меѓу НАТО и Русија


НАТО и Русија денеска би требало да ги продолжат разговорите за воена соработка. Рускиот Министер за надворешни работи Сергеи Лавров ќе се сретне со неговите колеги од земјите членки на алијансата на самитот на ОБСЕ на Крф во Грција. Станува збор за прв состанок на Русија со 28 претставници на земји членки на Алијансата по руската офанзива на Грузија минатата година.
XS
SM
MD
LG