Достапни линкови

Медведев во Ангола


Рускиот претседател Дмитриј Медведев пристигна во посета на Ангола, каде што ја завршува својата африканска турнеја, чија главна цел беше подобрување на економската соработка на Русија со земјите од Африка. Ангола има наоѓалишта на дијалманти и е еден од најголемите извозници на нафта.
XS
SM
MD
LG