Достапни линкови

Протести во Софија поради сиромаштијата


Неколку илјади луѓе протестираа денеска во Софија, незадоволни од начинот на кој Владата се справува со последиците од економската криза. Протестите ги организираше Синдикатот Поткрепа, кој оценува дека Владата е инертна, а сиромаштијата во Бугарија е се поголема.

XS
SM
MD
LG