Достапни линкови

САД и Русија ќе потпишат договор за воена соработка


Соединетите Држави и Русија ќе потпишат договор за воена соработка за време на посетата на Барак Обама на Москва во почетокот на јули, изјави рускиот генерал Николај Макаров. Оваа изјава Макаров ја даде по средбата со американскиот адмирал Мајк Мулен во Москва.
XS
SM
MD
LG