Достапни линкови

Г-8 во Трст, осуда на насилствата во Иран


Шефовите на дипломатиите на Групата 8, на состанокот во Трст, Италија се очекува да го осудат пост-изборното насилство во Иран и да ги повикаат властите во Техеран да ја решат кризата на мирен начин. На овој состанок на Г-8 беше поканет и Иран, но тој ја одби поканата.
XS
SM
MD
LG