Достапни линкови

Разговори меѓу САД - Јужна Кореја


Претставници на министерствата за одбрана на Јужна Кореја и на Соединетите Држави, во Сеул разговараат за кризата со нуклеарната програма на Северна Кореја. Детали од разговорите не се соопштени.
XS
SM
MD
LG