Достапни линкови

Кина - егзекуции за трговија со дрога


Кинеските медиуми објавија дека биле егзекутирани 20 луѓе, а стотици други се во затвор, заеади трговија со дрога. Државната агенција Ксинхуа јави дека екзекуциите и судењата се одвивале деновиве. Инаку, денеска се одбележува меѓународниот ден на борба против дрогата.
XS
SM
MD
LG