Достапни линкови

Проценка- во САД има милион заболени од новиот грип


Здравствените власти на САД проценуваат дека во моментов околу еден милион Американци се заболени од новиот грип А(Х1Н1). Проценката е заснована на математичко моделирање. Се проценува дека меѓу 15 и 60 милиони Американци годишни заболуваат од грип.
XS
SM
MD
LG