Достапни линкови

Прогноза за времето- попладне нестабилно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди и со локален дожд и грмежи, особено попладне. Утринската температура се движи од осум до 15, а дневната ќе биде од 20 до 27 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде поменливо облачно со дожд и грмежи попладне. Утринската температура се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 26 степени.
XS
SM
MD
LG