Достапни линкови

Пад на цената на нафтата


Цената на нафтата на азиските берзи падна на 63 американски долари за барел. Сировата нафта поефтини откако достигна највисока цена во изминативе осум месеци. Кон почетокот на овој месец барел нафта се продаваше за 73 американски долари.
XS
SM
MD
LG