Достапни линкови

Осуммина настрадани во поплави во Чешка


Осуммина настрадаа синоќа во поплави во Чешка. Полицијата соопшти дека седуммина настрадале во поплавите кои го зафатија градот Нови Јицин во северноисточниот дел на земјата. Уште едно лице настрада во Моравиа, во источниот дел на Чешка. Синоќешните врнежи го кренаа нивото на водата во Нови Јицин седум метри над земја. Поплави се регистрирани во Австрија, Германија, Унгарија и Полска.
XS
SM
MD
LG