Достапни линкови

Русија и Нигерија договори за енергетска соработка


Русија потпиша низа договори со Нигерија за соработка во областа на нуклеарната енергија, како и експлоатацијата на нафта и гас. Договорите вредни милијарди долари беа вчера потпишани вчера за време на посетата на рускиот претседател Дмиртиј Медведев на најголемиот производител на нафта во Африка.
XS
SM
MD
LG