Достапни линкови

Американските војници ке се повлечат од ирачките градови според планот


Соединетите Држави соопштија дека ке се планираното повлекување на трупите од ирачките градови на крајот на месецов ке се одвива според планот и покрај бомбашкиот напад во кој беа убиени 70 а ранети над 100 лица во Багдад. Овој напад во Садр Сити е еден од најсмртоносните оваа година.
XS
SM
MD
LG