Достапни линкови

Шефовите на дипломатиите на Г8 на средба за Авганистан


Денеска во Трст, Италија, ќе биде одржана средба на министрите за надворешни работи на земјите од Г-8. Собирот на осумте најразвиени земји во светот ќе биде посветен на клучните меѓународни проблеми, а главна тема се очекува да биде ситуацијата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG