Достапни линкови

Експлозија на бомба на пазар во Багдад- 55 загинати


Ирачката полиција соопшти дека најмалку 55 лица биле убиени, а над 100 повредени во експлозија на бомба којашто се случила на еден пазар во шиитскиот кварт Садр Сити, во северниот дел од Багдад. САД соопштија дека планираното повлекување на американските трупи од ирачките градови ќе продолжи и покрај нападите.
XS
SM
MD
LG