Достапни линкови

Прогноза за времето- и натаму нестабилно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со краткотрајни поројни врнежи од дожд и грмежи и засилен ветер. Утринската температура се движи од 10 до 16, а дневната ќе биде од 18 до 26 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со краткотрајни поројни врнежи од дожд и грмежи и засилен ветер. Утринската температура се спушти до 13, а дневната температура ќе достигне до 23 степени.
XS
SM
MD
LG