Достапни линкови

Апел за испраќање на претставници на ОН и ЕУ во Иран


Иранската нобеловка Ширин Ебади испрати апел до Обединетите Нации и Европската Унија за испраќање на специјални пратеници во Иран кои би придонеле за прекинување на насилствата во земјата по претседателските избори. Ебади го испрати апелот по средба со претседателот на Европскиот Парламент Ханс Герт Потеринг во Брисел.

XS
SM
MD
LG