Достапни линкови

НАТО не може да ги спречи авганистанските бунтовници во странство


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер изјави дека трупите на НАТО не можат да ги спречат Авганистанските бунтовници кои решиле да ја напуштат земјата. Во интервју за француската новинска агенција АФП Схефер рече дека за сега не е познато дали нападите на милитанти во Централна Азија се поврзани со немирите во Пакистан и Авганистан.
XS
SM
MD
LG