Достапни линкови

Кирк: Вашингтон не е виновен за неуспехот на Москва


Американскиот претставник за трговија ги отфрли обвинувањата на Москва дека Вашингтон и Европската Унија се виновни за неуспехот на Москва да стане дел од Светската трговска организација. Рон Кирк во изјава за агенцијата „Ројтерс“ рече дека руската криза е создадена во Москва и таму треба да се реши. Вицепремиерот на Русија Игур Шувалов во вторникот изјави дека САД и ЕУ се виновни за тоа што Москва не станала дел од Светската трговска организација.
XS
SM
MD
LG