Достапни линкови

Ингушетија не ја предава безбедносната контрола на Чеченија


Властите во Ингушетија соопштија дека нема да ја предадат безбедносната контрола на Чеченија по атентатот на претседателот Јунус Бек Јевкуров, кој сега е хоспитализиран во Москва. Портпаролот на претседателот на Ингушетија изјави дека сите чекори за одржување на стабилноста во републиката ќе бидат координирани од ингушетските власти.
XS
SM
MD
LG