Достапни линкови

Србија бара итна екстрадиција на Чеку во Србија


Државниот секретар на српското Министерство за правда Слободан Хомен изјави дека српските власти упатиле итно барање до Министерството за правда во Бугарија за екстрадиција на Агим Чеку во Србија. Државниот секретаер додаде дека поранешниот косовски премиер до сега четири пати бил апсен во странство, но ниту еднаш не бил предаден на српските власти. Српското правосудство го обвинува Чеку за геноцид. Екс премиерот на Косово беше упасен вчера на бугарско – македонската граница.

XS
SM
MD
LG