Достапни линкови

Откажана средбата Нетанјаху, Мичел во Париз


Средбата меѓу американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху што утре требаше да се одржи во Париз е откажана, јави денеска израелското радио, наведувајќи дека до ова дошло поради несогласувањата на двете страни околу изградбата на еврејските населби. Вашингтон бара целосен прекин на овие населби на окупираниот Западен Брег.
XS
SM
MD
LG