Достапни линкови

Тројца германски војници загинаа во Авганистан


Тројца германски војници загинаа во Авганистан, откако биле нападнати во близина на северниот град Кундуз, соопшти министерството за одбрана во Берлин. Досега во Авганистан загинале 34 германски војници, а моментално во рамките на мисијата на НАТО во оваа земја Германија има околу 3 илјади и 720 војници.
XS
SM
MD
LG