Достапни линкови

Обама ги осуди неправедните постапки на иранските власти


Американскиот Претседател Барак Обама изјави дека е изреволтиран од заканите, насилствата и апсењето на приврзаниците на опозицијата во Иран. На денешната прес конференција американскиот Претседател ги осуди „неправедните постапки на иранските власти“. Обама додаде дека обвинувањата на Иран, дека САД се мешаат во внатрешната политика на земјата, се неточни и апсурдни.
XS
SM
MD
LG