Достапни линкови

Русија и Јужна Кореа ќе градат гасовод


Претставници од Јужна Кореа и Русија денеска ги разгледуваа можностите за изградба на гасовод кој од Русија преку Северна Кореа, би пренесувал природен гас до Јужна Кореа. За сега неименуван претставник од корејската компанија за гас потврди дека претставник од руската Газпром денеска се сретнал со бордот на директори на Кореа Гас Коропорацијата.
XS
SM
MD
LG