Достапни линкови

Изборите во Украина догодина


Украинскиот Парламент денеска ги закажа претседателските избори на 17 Јануари следната година. Се очекува тесна трка за претседателското место меѓу актуелниот Премиер Јулија Тимушченко и поранешниот Премиер на Украина Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG