Достапни линкови

Претседателот на Ингушетија пренесен во болница во Москва


Претседателот на република Ингушетија е пренесен во болница во Москва по вчерашниот напад на бомбаш самоубиец. Јунус Бек Јевкуров беше тешко повреден во експлозија на бомба додека возел на работа. Рускиот Претседател Димитриј Медведев најави дека на нападот ќе се реагира „директно и остро“.
XS
SM
MD
LG