Достапни линкови

САД и Русија на преговори за нуклеарно разоружување


Американски и руски преговарачи денеска се среќаваат во Женева на разговори за нуклеарно разоружување. Станува збор за трета рунда разговори за обновување на спогодбата СТАРТ потпишана меѓу САД и Русија во 1991 година. Важноста на билатералната спогодба истекува во декември годинава.
XS
SM
MD
LG