Достапни линкови

Бајден ќе ги посети Грузија и Украина


Американскиот потпретседател Џо Бајден, во наредниот месец, ќе ги посети Грузија и Украина на разговори за зајакнување на нивните економии и за подршка на демократските реформи. Како што е соопштено од неговиот кабинет, Бајден ќе има средби со државниот врв на двете земји, како и со опозиционите лидери.
XS
SM
MD
LG