Достапни линкови

Русија ги подржа резултатите од претседателските избори во Иран


Русија денеска изјави дека ги признава резултатите од претседателските избори во Иран, според кои победи досегашниот претседател Махмуд Ахмадинеџат. Според руското министерство за надворешни работи, сите несогласувања околу резултатите се внатрешна работа на Иран.
XS
SM
MD
LG