Достапни линкови

Ракетиран талибански камп во Пакистан


Пакистански разузнавачки претставници соопштија дека американски проектили погодиле талибански камп за обука во северо-западен Пакистан, при што три лица загинале. Оваа информација не е официјално потврдена.
XS
SM
MD
LG